Uwaga!
Trwa aktualizacja i konserwacja serwisu

Objazdy linii nr 370

dodano: 2023-11-10 17:25:08, autor: Redakcja, źródło: Informacja własna

Jeszcze do 11 listopada pociągi kursujące po linii nr 370 Zielona Góra Główna - Żary muszą korzystać z objazdów.Dzieje się tak dlatego, że na linii 370 powstaje nowy przystanek kolejowy Żary Osiedle, którego budowa wymusiła czasowe zamknięcie odcinka Bieniów - Żary.

Pociągi objeżdżają zamknięty odcinek linią nr 275 na odcinku Żagań - Bieniów. Szlak ten normalnie nie jest wykorzystywany w ruchu pasażerskim.

Objazdy stały się okazją do wykonania przez redakcję serwisu nietypowych zdjęć ze stacji Bieniów. Tymczasowo dochodzi tam do krzyżowania pociągów. Redakcja serwisu w poprzednią niedzielę 5 listopada sfotografowała pociągi z Zielonej Góry Głównej do Goerlitz oraz drugi w relacji odwrotnej. Składy wjeżdżają i wyjeżdżają ze stacji w kierunku wschodnim. W Bieniowie konieczna jest zmiana czoła pociągów. Skład wagonowy IC Hetman musi korzystać z oblotu lokomotywy.

Takie manewry wydłużają czas przejazdu pociągów. Dodatkowo kursowanie okrężną drogą też wydłuża przejazd. Niektóre pociągi muszą 4 krotnie zmieniać czoło (Bieniów, Żagań, Żary i Węgliniec).

Dodatkowo z Żar do Bieniowa dojeżdża komunikacja autobusowa, która obsługuje nieczynny z powodu zamknięcia szlaku p.o. Lubanice.

Objazdy linii nr 370 IC Hetman

dodano: 2023-11-11 11:45:54, autor: Redakcja, źródło: Informacja własna

Dzisiaj w galerii serwisu prezentujemy zdjęcia z Bieniowa, gdzie po raz ostatni można podziwiać manewry związane z koniecznością zmiany czoła w związku z zamknięciem odcinka Bieniów- Żary.Przeczytaj więcej...

Szykuje się przebudowa urządzeń na przejeździe al. Wojska Polskiego

dodano: 2023-07-13 10:07:48, autor: Redakcja, źródło: Informacja własna

PKP PLK ogłosiła postępowanie, którego przedmiotem jest przebudowa urządzeń srk na wybranych przejazdach kolejowych zarządzanych przez IZ Zielona Góra.Przeczytaj więcej...

KD Sprinter Nadmorski

dodano: 2023-06-24 11:44:12, autor: Redakcja, źródło: Informacja własna

Dzisiaj tj. 24 czerwca z Zielonej Góry odjechał pierwszy kurs nowego połączenia KD Sprinter Nadmorski, który w wakacyjne weekendy połączy Wrocław ze Świnoujściem.Przeczytaj więcej...

Galeria z Gryfowa Śląskiego

dodano: 2023-05-13 09:14:47, autor: Redakcja, źródło: Informacja własna

W galerii pojawiła się aktualizacja. Tym razem redakcja serwisu odwiedziła Gryfów Śląski.Przeczytaj więcej...