Uwaga!
Trwa aktualizacja i konserwacja serwisu

22 mln zł na wspólne inwestycje miasta i kolei w Zielonej Górze

dodano: 2015-10-08 19:19:57, autor: Redakcja, źródło: Rynek Kolejowy

Wygodne przesiadki z pociągu do autobusu, nowoczesna stacja kolejowa oraz bezpieczny i wygodny tunel dla pieszych łączący dwie części miasta. To wspólne inwestycje PKP Polskich Linii Kolejowych SA oraz miasta Zielona Góra, które zostaną zrealizowane w ciągu trzech najbliższych lat. Kolejarze i samorządowcy podpisali dzisiaj porozumienie o współpracy przy inwestycjach na łączną sumę 22 mln złotych.Zgodnie z podpisanym porozumieniem zostaną zrealizowane 3 zadania:

1. Przebudowa wiaduktu kolejowego nad ul. Stefana Batorego w Zielonej Górze, który obecnie stanowi „wąskie gardło” dla transportu autobusowego. Nowy obiekt, który PLK wykona w ramach modernizacji linii kolejowej nr 273 (tzw. Nadodrzanka), będzie szerszy, jak podaje Rynek Kolejowy koszty budowy podzielą po połowie miasto i PKP PLK.

2. Kompleksowa modernizacja istniejącego przejścia podziemnego dla podróżnych na stacji Zielona Góra. Obecnie 22-metrowy tunel pod torami łączy dwa z trzech peronów. Plany PLK i miasta zakładają jego przedłużenie o dodatkowe 25 metrów aż do ulicy Towarowej i pełne dostosowanie do potrzeb osób o ograniczonej mobilności.

3. Budowa nowego, pełnego zadaszenia peronów. Pozwoli ono wygodnie i bezpiecznie przejść pasażerom z peronów i stacji do zaplanowanego przez miasto Centrum Przesiadkowego. Nowoczesne zadaszenie będzie nawiązywać stylistyką do terenu przydworcowego. Koszt jego budowy w całości sfinansuje miasto.

Całość artykułu na ten temat znajduje się tutaj.

Kolejne prace na stacji Zielona Góra Główna

dodano: 2019-04-18 21:21:34, autor: Redakcja, źródło: Informacja własna

Inwestycje kolejowe na stacji Zielona Góra i w jej okolicy nie mają końca.Przeczytaj więcej...

Galeria postępów prac na stacji

dodano: 2019-03-30 19:05:17, autor: Redakcja, źródło: Informacja własna

Zapraszamy do galerii serwisu, gdzie prezentujemy fotografie postępów prac przy budowie wiat i pochylni zjazdowej przy peronie 1.Przeczytaj więcej...