Uwaga!
Trwa aktualizacja i konserwacja serwisu

Ogłoszono przetarg na Wykonanie dokumentacji projektowej w ramach zadania pn.

dodano: 2013-08-22 22:17:43, autor: Redakcja, źródło: Informacja własna

W ramach tego zadania planuje się przygotowanie dokumentacji obejmującej:



1. Montaż samoczynnej blokady liniowej na odcinku Niedoradz - Zielona Góra i związanej z tym likwidacji posterunku odstępowego Stary Kisielin. Obecnie trwa modernizacja odcinka Nowa Sól - Zielona Góra w ramach której stacja w Starym Kisielinie zostanie zredukowana do roli przystanku osobowego i posterunku odstępowego. W kolejnym etapie posterunek ten zostanie zlikwidowany wraz z montażem sbl. Zadanie montażu blokady obejmuje zgodnie z dok. przetargową:

a) budową sieci kablowej dla urządzeń sbl;
b) budową sieci kablowej dla potrzeb powiązania urządzeń sbl z urządzeniami stacyjnymi;
c) zabudowę semaforów odstępowych;
d) zabudowę przytorowych urządzeń licznikowego systemu kontroli niezajętości torów;
e) zabudowę kontenerów wraz z kompletną aparaturą sbl i z zasilaniem oraz z licznikowym systemem kontroli niezajętości torów;
f) zabudowę powiązań z urządzeniami stacyjnymi na st. Niedoradz i Zielona Góra do współpracy z samoczynną blokadą liniową;
g) zabudowę urządzeń ochrony przeciwporażeniowej i przeciwprzepię- ciowej;
h) zabudowę urządzeń sygnalizacji pożarowej i włamaniowej w kontenerach sbl; Kontenery muszą być wyposażone w urządzenia sygnalizacji pożaru z urządzeniami automatycznego gaszenia pożaru, których zadziałanie nie powinno powodować uszkodzenia urządzeń zainstalowanych w kontenerze a informacje o ich zadziałaniu powinny być automatycznie przekazywane do dyżurnego ruchu. Kontenery muszą być zabezpieczone przed dostępem osób postronnych poprzez zastosowanie urządzeń sygnalizacji włamaniowej, które w przypadku włamania przekazują automatycznie informację do dyżurnego ruchu. Kontenery powinny być wyposażone w tablice informacyjne o zastosowanym środku gaśniczym umieszczonymi na zewnątrz w miejscu widocznym jako informacja dla jednostek ratownictwa gaśniczego.
i) usunięcie kolizji związanych z prowadzonymi robotami budowlanymi; j) demontaż istniejących urządzeń wyłączonych z eksploatacji.

2. Remont peronu nr 1 na stacji Zielona Góra
Obecnie istniejący peron nr 1 jednokrawędziowy o długości 250,0 m, szerokości 5,70 m do 8,0 m (przy bud. stacyjnym) i wysokości 0,35 m. ścianki peronowe betonowe. Nawierzchnia peronu asfaltowa.

Planuje się zgodnie z dok. wykonanie nowego peronu dwukrawędziowego długości 200 m przy torze nr 4 i nr 8. Z uwagi na szerokość istniejącego międzytorza 4 i 8 wynoszącego ok. 8,5 m w celu realizacji budowy należy:
- pozyskać teren dla usytuowania toru nr 8 w nowej osi dla uzyskania międzytorza 4 - 8 szerokości 9,0 m
- pozyskać odstępstwo od warunków technicznych Rozporządzenia nr 151 dotyczących minimalnej szerokości peronu dwukrawędziowego Dodatkowo należy zelektryfikować tory nr 6 i nr 8 (tor nr 6 należy zakończyć kozłem oporowym). Ponadto tor nr 8 należy włączyć w zależności urządzeń srk dla wjazdu i wyjazdu z i w kierunku stacji Czerwieńsk. Ponadto w ramach zadania tor nr 7 należy przystosować na tor główny dodatkowy, przebiegowy, dwukierunkowy w uzgodnieniu z PKP S.A. i PKP PLK S.A. Zakładem Linii Kolejowych w Zielonej Górze. Należy dążyć do maksymalnego wydłużenia toru nr 7.

3. Remont wiaduktu w km 154,705 nad ul. Batorego w Zielonej G??rze

Stan obecny zgodnie z dok., obiekt został zbudowany w 1871 roku, znajdują się na nim tory kolejowe nr 1, 2, 3b, 4, 6 posiada konstrukcję przęsło - blachownica nitowana i płyta z dźwigarów obetonowanych, - przyczółki ceglano-betonowe. Wiadukt kolejowy posiada długość 8,84 m., szerokość 25,85 m., światło pionowe 4,0 m. i poziome 7,5 m. Stan techniczny obiektu ocenia się na dostateczny.

Planowane prace:
IRO Poznań po przeanalizowaniu trzech wariantów przedstawionych w omawianej koncepcji stwierdza, że najkorzystniejszym wariantem jest wariant I Budowa przepustu dla pieszych. Wymaga to wykonania remontu istniejącej konstrukcji wiaduktu. Niezbędny zakres robót do wykonania:
nowa izolacja obiektu,
reprofilacja płyt żelbetowych,
zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji stalowych,
zabezpieczenie antykorozyjne powierzchni betonowych,
naprawa i estetyzacja przyczółków i skrzydeł,
nowe balustrady.

Dzięki przebudowie obiektu po stronie zachodniej zostanie wybite przej??cie dla pieszych, istniejący chodnik po wschodniej stronie zostanie zlikwidowany, dzięki czemu poszerzeniu ulegną pasy ruchu ul. Batorego i możliwe będzie mijanie się pod nim dwóch autobusów jadących w przeciwnych kierunkach.

Czas na składanie dokumentów aplikacyjnych upływa 3.09.2013, natomiast na realizację zadania przewidziano termin 2.12.2013.

Informacje wykorzystuje zapisy SIWZ z dokumentacji przetargowej PLK S.A.

Nowa ssp przy Alei Wojska Polskiego

dodano: 2025-03-19 21:35:45, autor: Redakcja, źródło: Informacja własna

Trwa zabudowa nowej samoczynnej sygnalizacji przejazdowej na przejeździe kolejowym przy Alei Wojska Polskiego w Zielonej Górze.



Przeczytaj więcej...

Wejście w życie nowego rozkładu jazdy

dodano: 2024-12-15 18:53:51, autor: Redakcja, źródło: Informacja własna

15 grudnia 2024 roku wszedł w życie nowy rozkład jazdy pociągów na sezon 2024/2025.



Przeczytaj więcej...

Postępy prac na linii 275

dodano: 2024-09-08 09:40:51, autor: Redakcja, źródło: Informacja własna

Trwa rewitalizacja linii 275 między Bieniowem a Lubskiem. Zamieszczamy relację z postępów prac.



Przeczytaj więcej...