Uwaga!
Trwa aktualizacja i konserwacja serwisu

Nowy rozkład jazdy pociągów

dodano: 2019-12-10 13:04:58, autor: Redakcja, źródło: Informacja własna

Już w najbliższą niedzielę 15 grudnia 2019 roku obowiązywać zacznie nowy rozkład jazdy pociągów obowiązujący do 12 grudnia 2020.Zbliżający się rozkład przyniesie pewne zmiany w kursowaniu pociągów. Najistotniejsze z nich to:

1. Wprowadzenie bezpośrednich pociągów z Zielonej Góry do Leszna i z powrotem. Dzięki reaktywacji połączeń między Lesznem a Głogowem stało się możliwe uruchomienie bezpośrednich pociągów do Leszna. W rozkładzie pojawią się 2 pary pociągów, jedna odjeżdżająca o 12:09, druga kursująca tylko w niedziele o 22:20. Przyjazdy z Leszna odpowiednio o 11:41 i 21:59.

2. Przekierowanie pociągów dalekobieżnych w kierunku Wrocławia na linię nr 289. Dzięki oddaniu do użytku zmodernizowanej linii nr 289 Legnica - Rudna Gwizdanów spółka PKP Intercity zdecydowała się przekierować większość uruchamianych przez siebie pociągów na ten szlak. Dzięki temu dostęp do pociągów dalekobieżnych zyska Lubin oraz poprawi się oferta tych pociągów dla mieszkańców Legnicy. Starą trasą tj. bezpośrednio przez Ścinawę i Wołów pojadą jedynie TLK Konopnicka z Zielonej Góry do Warszawy Wschodniej p. Wrocław i TLK Barnim z Kołobrzegu do Wrocławia Głównego.

3. TLK Konopnicka pojedzie dwoma trasami. Stanie się tak z uwagi na włączenie do trasy pociągu odcinka z Zielonej Góry p. Nowogród Bobrzański, Żary, Żagań, Legnicę. Dzięki takiemu zabiegowi dostęp do bezpośredniego pociągu do Warszawy zyskają mieszkańcy Żar, Żagania, gdzie od dłuższego czasu zabiegano o przywrócenie pociągu do stolicy. Dwa odjazdy w odstępie około godziny, najpierw odjedzie część przez Żary i Żagań, mniej więcej godzinę później odjedzie część przez Nową Sól, Głogów. Oba składy zostaną połączone we Wrocławiu i jako całość odjadą dalej do Warszawy. W relacji powrotnej będzie prowadzony taki sam zabieg, z tym, że jako pierwszy przyjedzie skład prowadzony po linii nr 273, po ponad godzinie przybędzie skład jadący przez Żagań.

4. Pojawią się bezpośrednie pociągi do i z Bytomia Odrzańskiego. Chodzi o jedną parę pociągów kursującą od poniedziałku do piątku, wyjazd z Zielonej Góry po godzinie 16.00, przyjazd z Bytomia po godzinie 18.00. Uruchomienie tego pociągu ma zapewne na celu zwiększenie oferty dla podróżnych z Nowej Soli i Bytomia kursujących do szkół lub do pracy.

5. Więcej pociągów do Żagania. Mieszkańcy Żagania zyskają bezpośrednie połączenia z Zieloną Górą bez konieczności korzystania z przesiadek w Żarach. Istotne znaczenie będą miały pociągi odjeżdżające po godzinie 14.00 i po 16.00.

W pozostałych przypadkach zmiany nie będą bardziej znaczące. Cieszy utrzymywanie istniejącej siatki połączeń oraz stopniowe dodawanie nowych relacji.

Rozkład odjazdów dla stacji Zielona Góra Główna można zobaczyć tutaj, rozkład przyjazdów jest dostępny tutaj.

Trwa montaż SSP w Słonem

dodano: 2020-05-22 21:16:09, autor: Redakcja, źródło: Informacja własna

Niedaleko Zielonej Góry w Słonem trwają prace związane z zabudową samoczynnej sygnalizacji przejazdowej na linii nr 370 Zielona Góra - Żary. SSP ma zabezpieczać główny przejazd przez miejscowość. Obecnie z uwagi na ograniczoną widoczność prędkość przejazdu pociągów jest ograniczona.Przeczytaj więcej...

Postępy modernizacji linii nr 358

dodano: 2020-05-22 20:57:40, autor: Redakcja, źródło: Informacja własna

Trwa modernizacja linii nr 358 między Zbąszynkiem a Czerwieńskiem. Po kilku tygodniach zastoju prace ruszyły.Przeczytaj więcej...

Ograniczenia w kursowaniu pociągów

dodano: 2020-03-19 07:47:26, autor: Redakcja, źródło: Przewozy Regionalne

W związku z pandemią koronawirusa COVID-19 przewoźnicy kolejowi zdecydowali się ograniczyć kursowanie pociągów. Ograniczenia będą obowiązywać od 20 do 31 marca 2020. Za odwołane pociągi nie wprowadza się komunikacji zastępczej.Przeczytaj więcej...

Szykuje się remont mostu na linii nr 358

dodano: 2020-01-10 10:39:45, autor: Redakcja, źródło: Informacja własna

Most kolejowy nad Odrą położony między Pomorskiem a Wysokiem doczeka się remontu.Przeczytaj więcej...