Uwaga!
Trwa aktualizacja i konserwacja serwisu

Czy na terenie Zielonej Góry powstaną nowe przystanki

dodano: 2019-11-29 11:51:41, autor: Redakcja, źródło: Informacja własna

Dyskusje na temat nowych przystanków kolejowych na terenie Zielonej Góry pojawiają się co jakiś czas zarówno w mediach, jak i wśród mieszkańców.Teraz pojawia się szansa, by liczba punktów kolejowych na terenie miasta uległa zmianie. Taką potrzebę do zarządcy infrastruktury - spółki PKP PLK zgłosił Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

Urzędnicy wytypowali 4 nowe lokalizacje, w których ich zdaniem powinno się wybudować takie przystanki.

Jakie lokalizacje wskazano??

1. Przystanek położony przy linii nr 436 tzw. łącznicy Pomorsko-Przylep. Nadano mu roboczą nazwę Zielona Góra Łężyca. Jego przybliżona lokalizacja znajduje się koło przejazdu kolejowego z drogą wojewódzką nr 279 między Czerwieńskiem a Wysokiem. Ten przystanek mimo, że położony na terenie Zielonej Góry będzie bardziej służył mieszkańcom Czerwieńska, którzy od czasu budowy łącznicy omijającej stację w Czerwieńsku zostali pozbawieni połączeń w kierunku Poznania, Warszawy oraz większości pociągów jadących do Gorzowa. Już w czasie prac przy budowie łącznicy mówiono o konieczności budowy przystanku w tej okolicy.

2. Zielona Góra Przylep Centrum, ten przystanek ma służyć mieszkańcom Przylepu, dla większości z nich obecny przystanek jest oddalony zbyt daleko od centrum dawnej miejscowości. Dlatego postuluje się budowę dodatkowego punktu położonego w okolicy ul. Przylep-Handlowa.

3. Zielona Góra Wschodnia, ten punkt ma znajdować się w okolicach wiaduktu nad linią nr 273, który stanowi łącznik między Osiedlem Pomorskim a węzłem Zielona Góra Północna w ciągu trasy S3. Przystanek ma służyć mieszkańcom osiedli Pomorskiego, Śląskiego oraz Mazurskiego. W jego okolicy planuje się także powstanie kolejnej strefy przemysłowej na terenie miasta. Co ciekawe w ramach projektu "Elektryfikacja linii komunikacji miejskiej w Zielonej Górze" planuje się budowę pętli autobusowej w tej okolicy. Być może niebawem ten punkt pojawi się na terenie miasta.

4. Zielona Góra Zacisze, ten przystanek ma powstać przy linii nr 371 w okolicy ul. Bananowej. Będzie służył mieszkańcom Osiedla Zacisze.

Czy dojdzie do budowy wspomnianych przystanków okaże się w najbliższym czasie. Największą szansę na realizację ma przystanek Zielona Góra Wschodnia, gdyż miasto uzyskało dofinansowanie z CUPT na realizację projektu komunikacyjnego. Skoro powstanie pętla autobusowa, rosną szanse na powstanie w tej okolicy przystanku kolejowego.

Szykuje się remont mostu na linii nr 358

dodano: 2020-01-10 10:39:45, autor: Redakcja, źródło: Informacja własna

Most kolejowy nad Odrą położony między Pomorskiem a Wysokiem doczeka się remontu.Przeczytaj więcej...

Postępy przy budowie wiat

dodano: 2020-01-06 12:35:51, autor: Redakcja, źródło: Informacja własna

Na stacji Zielona Góra Główna trwa montaż wiat nad peronami. Prace powoli zmierzają do końca.Przeczytaj więcej...

Ruch na p.o. Zgorzelec Miasto

dodano: 2019-12-27 18:40:49, autor: Redakcja, źródło: Informacja własna

Zapraszamy do galerii serwisu, gdzie pojawiła się nietypowa fotorelacja.Przeczytaj więcej...

Nowy rozkład jazdy pociągów

dodano: 2019-12-10 13:04:58, autor: Redakcja, źródło: Informacja własna

Już w najbliższą niedzielę 15 grudnia 2019 roku obowiązywać zacznie nowy rozkład jazdy pociągów obowiązujący do 12 grudnia 2020.Przeczytaj więcej...