Uwaga!
Trwa aktualizacja i konserwacja serwisu

Ogłoszono przetarg na rozbudowę Parku Kolei Szprotawskiej

dodano: 2017-11-02 10:37:15, autor: Redakcja, źródło: Informacja własna

31 października 2017 ogłoszono przetarg na I etap rozbudowy Parku Kolei Szprotawskiej.Docelowo park ten będzie się składać m.in. z peronu zadaszonego wiatą, torów odstawczych i głównego zakończonych kozłami oporowymi. Dodatkowo torowiska będą doposażone w elementy kolejowe takie jak skrajnik, dwie obrotnice, budynek dworcowy, kanał oczystkowy, wagę wagonową, rogatki zabezpieczające przejście przez tory. Elementy te pochodzą z istniejących i zlikwidowanych szlaków kolejowych. Atrakcją parku będzie także tabor - parowóz T3 oczekujący póki co na renowację oraz zabytkowy wagon towarowy, który niedawno poddano renowacji i ustawiono na terenie parku.

W ramach I etapu, na który ogłoszono przetarg planuje się wykonanie części z tych zamierzeń, o których mowa powyżej.

Planuje się:
- zabudowę tzw. toru krótkiego, który będzie zlokalizowany w miejscu obecnego toru, na którym stoi zabytkowy wagon. Tor krótki będzie jednak dłuższy od obecnego. Szyny mają być przytwierdzone do podkładów metalowych. Nowy tor musi spełniać warunki techniczne jak dla torów odstawczych. Na torze tym zostanie zamontowany skrajnik pozyskany ze zlikwidowanej linii nr 384 Sulechów - Świebodzin. Skrajnik ten musi być najpierw poddany pracom konserwacyjnym, które również wchodzą w zakres tego postępowania.

- budowę placu przedwejściowego od strony ul. 1 Maja, chodnika przy torze krótkim oraz schodów. Nawierzchnia ww. z kostki betonowej.

- ogrodzenie terenu toru krótkiego - ma być ono identyczne z istniejącym.

- montaż 3 sztuk ławek i 2 koszy na śmieci nawiązujących do tych montowanych w latach 60 tych i 70 tych XX wieku. Obiekty te będą się znajdować przy placu przedwejściowym.

- zabudowę muru oporowego wraz z ogrodzeniem panelowym. Mur będzie zlokalizowany na północ od toru krótkiego.

Istniejący tor przy peronie wraz z wagonem ma zostać przeniesiony w jedną z lokalizacji tzw. toru długiego.

Na realizację tych zadań potencjalny wykonawca będzie mieć czas do 30 czerwca 2018 roku. Termin otwarcia ofert upływa 16 listopada 2017 roku.

Aktualizacja galerii

dodano: 2019-02-10 13:20:04, autor: Redakcja, źródło: Informacja własna

Zapraszamy do obejrzenia kolejnej porcji zdjęć.Przeczytaj więcej...

Fotorelacja z dawnej linii nr 371

dodano: 2019-01-27 09:15:54, autor: Redakcja, źródło: Informacja własna

Postępują prace przy budowie drogi rowerowej w miejscu linii kolejowej nr 371. Na odcinku od Otynia do okolic mostu nad Odrą ułożono asfalt.Przeczytaj więcej...

Nietypowa sytuacja na stacji

dodano: 2019-01-12 15:48:53, autor: Redakcja, źródło: Informacja własna

Dzisiaj na stacji miało miejsce nietypowe zdarzenie. Zdefektował SA 105 101, który miał udać się w podróż w relacji Zielona Góra Główna - Goerlitz odjazd o 13.44.Przeczytaj więcej...

PKS uruchamia połączenie do Warszawy

dodano: 2019-01-12 15:17:42, autor: Redakcja, źródło: Informacja własna

Brak porannego pociągu do Warszawy zachęcił do działania PKS w Zielonej Górze, który postanowił uruchomić bezpośrednie połączenie autobusowe.Przeczytaj więcej...