Uwaga!
Trwa aktualizacja i konserwacja serwisu

Ogłoszono przetarg na rozbudowę Parku Kolei Szprotawskiej

dodano: 2017-11-02 10:37:15, autor: Redakcja, źródło: Informacja własna

31 października 2017 ogłoszono przetarg na I etap rozbudowy Parku Kolei Szprotawskiej.Docelowo park ten będzie się składać m.in. z peronu zadaszonego wiatą, torów odstawczych i głównego zakończonych kozłami oporowymi. Dodatkowo torowiska będą doposażone w elementy kolejowe takie jak skrajnik, dwie obrotnice, budynek dworcowy, kanał oczystkowy, wagę wagonową, rogatki zabezpieczające przejście przez tory. Elementy te pochodzą z istniejących i zlikwidowanych szlaków kolejowych. Atrakcją parku będzie także tabor - parowóz T3 oczekujący póki co na renowację oraz zabytkowy wagon towarowy, który niedawno poddano renowacji i ustawiono na terenie parku.

W ramach I etapu, na który ogłoszono przetarg planuje się wykonanie części z tych zamierzeń, o których mowa powyżej.

Planuje się:
- zabudowę tzw. toru krótkiego, który będzie zlokalizowany w miejscu obecnego toru, na którym stoi zabytkowy wagon. Tor krótki będzie jednak dłuższy od obecnego. Szyny mają być przytwierdzone do podkładów metalowych. Nowy tor musi spełniać warunki techniczne jak dla torów odstawczych. Na torze tym zostanie zamontowany skrajnik pozyskany ze zlikwidowanej linii nr 384 Sulechów - Świebodzin. Skrajnik ten musi być najpierw poddany pracom konserwacyjnym, które również wchodzą w zakres tego postępowania.

- budowę placu przedwejściowego od strony ul. 1 Maja, chodnika przy torze krótkim oraz schodów. Nawierzchnia ww. z kostki betonowej.

- ogrodzenie terenu toru krótkiego - ma być ono identyczne z istniejącym.

- montaż 3 sztuk ławek i 2 koszy na śmieci nawiązujących do tych montowanych w latach 60 tych i 70 tych XX wieku. Obiekty te będą się znajdować przy placu przedwejściowym.

- zabudowę muru oporowego wraz z ogrodzeniem panelowym. Mur będzie zlokalizowany na północ od toru krótkiego.

Istniejący tor przy peronie wraz z wagonem ma zostać przeniesiony w jedną z lokalizacji tzw. toru długiego.

Na realizację tych zadań potencjalny wykonawca będzie mieć czas do 30 czerwca 2018 roku. Termin otwarcia ofert upływa 16 listopada 2017 roku.

Z Zielonej Góry weekendowym pociągiem do Szklarskiej Poręby?

dodano: 2018-03-16 20:14:12, autor: Redakcja, źródło: Gazeta Wyborcza Zielona Góra

W tym roku woj. lubuskie dofinansuje spółkę Przewozy Regionalne kwotą 45,6 mln zł. Co interesujące dla mieszkańców Zielonej Góry, uruchomione zostaną nowe połączenia turystyczne - do Tuplic czy Łagowa na festiwal filmowy. Niewykluczone też, że z miasta dojedziemy pociągiem do Szklarskiej Poręby.Przeczytaj więcej...

Aktualizacje w galerii

dodano: 2018-03-16 19:57:53, autor: Redakcja, źródło: Informacja własna

Zapraszamy do galerii, gdzie pojawiła się kolejna aktualizacja.Przeczytaj więcej...

Ciężarówka nie zmieściła się pod wiaduktem w Zielonej Górze. Spadły wielkie rury

dodano: 2018-03-15 13:51:59, autor: Redakcja, źródło: poscigi.pl

Jak informuje portal www.poscigi.pl w czwartek, 15 marca, pod wiaduktem na ul. Batorego kierowca pojazdu ciężarowego nie zauważył znaku i wjechał pod wiadukt uderzając ładunkiem. Rury, które przewoził na naczepie spadły na jezdnię.Przeczytaj więcej...

Aktualizacja galerii

dodano: 2018-03-10 18:42:00, autor: Redakcja, źródło: Informacja własna

Zapraszamy do galerii serwisu, gdzie pojawiła się aktualizacja. Dzisiaj tematami przewodnimi są rozbudowa przejścia po torami oraz okolice dworca przed rozpoczęciem prac przy budowie centrum przesiadkowego.Przeczytaj więcej...