Uwaga!
Trwa aktualizacja i konserwacja serwisu

Czy będą bezpośrednie pociągi z Zielonej Góry do Goerlitz?

dodano: 2015-09-14 20:17:56, autor: Redakcja, źródło: kolejoweluzyce.eu

Już wkrótce wejdzie w życie nowy rozkład jazdy pociągów na sezon 2015/16. Według pojawiających się co jakiś czas "przecieków" możemy usłyszeć, że szykują się pewne zmiany.Jedna z takich zmian dotyczyć będzie pociągów z Zielonej Góry do Jeleniej Góry.

Portal kolejoweluzyce.eu w artkule pt. Szczyt w Poczdamie. Wracają pociągi do Drezna i Berlina, ale... opublikowanym 12 września informuje, że "11 września w Poczdamie odbył się polsko-niemiecki szczyt kolejowy, w którym wzięli udział m.in. szefowie spółek kolejowych oraz przedstawiciele ministerstw infrastruktury obu krajów. W trakcie jego trwania m.in. ratyfikowano umowę umożliwiającą wpuszczenie polskich pociągów do stacji przygranicznej. Oznacza to zielone światło dla pociągów Kolei Dolnośląskich na dworcu w Görlitz. - To dobra wiadomość dla mieszkańców zarówno Dolnego Śląska jak i Saksonii - tak skomentował doniesienia Piotr Rachwalski, prezes spółki.

Dalej portal informuje, że nie chodzi o jak podały niektóre media reaktywację zawieszonych w lutym 2015 roku bezpośrednich pociągów w relacji Drezno - Wrocław, tylko o umożliwienie wjazdu do Goerlitz polskich pociągów bez posiadania niemieckiej homologacji. W Goerlitz konieczna będzie przesiadka na pociągi podążające w głąb Niemiec.

W kolejnym akapicie możemy wyczytać, że "Ratyfikowanie dwustronnej umowy, to nie tylko połączenia do Wrocławia, ale także możliwość jazdy koleją z Görlitz w kierunku Jeleniej Góry oraz Zielonej Góry. Zielona Góra będzie miała bezpośrednie połączenie do kolejnego niemieckiego miasta (obok Frankfurtu nad Odrą i planowanego połączenia do Berlina). Tak samo Żary, skąd można od lat dojechać do Forst. Dzięki połączeniu do Jeleniej Góry poprawi się również dojazd niemieckich turystów w polskie Karkonosze".

Wychodzi więc na to, że jeżeli te informacje znajdą potwierdzenie w rozkładach jazdy, możliwe będzie dojechanie bezpośrednim połączeniem z Zielonej Góry do Goerlitz.

Całość artykułu na temat konferencji można znaleźć tutaj.

Pociąg specjalny do/z Międzyrzecza

dodano: 2018-05-23 12:39:33, autor: Redakcja, źródło: Przewozy Regionalne

W najbliższą sobotę będzie istniała kolejna możliwość zwiedzania atrakcji województwa lubuskiego koleją. Tym razem naszym celem będzie Międzyrzecz, a dokładniej Międzyrzecki Rejon Umocniony.Przeczytaj więcej...

Lubuskie: Nie było ofert na dostawę pociągów spalinowych

dodano: 2018-05-23 12:34:54, autor: Redakcja, źródło: Rynek Kolejowy

Województwo lubuskie musiało unieważnić przetarg na dostawę nowych pociągów spalinowych z zaskakującej przyczyny: nie wpłynęła żadna oferta.Przeczytaj więcej...

Szaleniec z bronią groził pasażerom pociągu z Wrocławia do Z. Góry

dodano: 2018-05-21 10:15:44, autor: Redakcja, źródło: poscigi.pl

W piątek, 18 maja, wieczorem zielonogórska policja została wezwana do pociągu jadącego z Wrocławia. W środku był uzbrojony mężczyzna. Celował do pasażerów z broni. Policjanci obezwładnili i zatrzymali mężczyznę.Przeczytaj więcej...