Uwaga!
Trwa aktualizacja i konserwacja serwisu

Czy będą bezpośrednie pociągi z Zielonej Góry do Goerlitz?

dodano: 2015-09-14 20:17:56, autor: Redakcja, źródło: kolejoweluzyce.eu

Już wkrótce wejdzie w życie nowy rozkład jazdy pociągów na sezon 2015/16. Według pojawiających się co jakiś czas "przecieków" możemy usłyszeć, że szykują się pewne zmiany.Jedna z takich zmian dotyczyć będzie pociągów z Zielonej Góry do Jeleniej Góry.

Portal kolejoweluzyce.eu w artkule pt. Szczyt w Poczdamie. Wracają pociągi do Drezna i Berlina, ale... opublikowanym 12 września informuje, że "11 września w Poczdamie odbył się polsko-niemiecki szczyt kolejowy, w którym wzięli udział m.in. szefowie spółek kolejowych oraz przedstawiciele ministerstw infrastruktury obu krajów. W trakcie jego trwania m.in. ratyfikowano umowę umożliwiającą wpuszczenie polskich pociągów do stacji przygranicznej. Oznacza to zielone światło dla pociągów Kolei Dolnośląskich na dworcu w Görlitz. - To dobra wiadomość dla mieszkańców zarówno Dolnego Śląska jak i Saksonii - tak skomentował doniesienia Piotr Rachwalski, prezes spółki.

Dalej portal informuje, że nie chodzi o jak podały niektóre media reaktywację zawieszonych w lutym 2015 roku bezpośrednich pociągów w relacji Drezno - Wrocław, tylko o umożliwienie wjazdu do Goerlitz polskich pociągów bez posiadania niemieckiej homologacji. W Goerlitz konieczna będzie przesiadka na pociągi podążające w głąb Niemiec.

W kolejnym akapicie możemy wyczytać, że "Ratyfikowanie dwustronnej umowy, to nie tylko połączenia do Wrocławia, ale także możliwość jazdy koleją z Görlitz w kierunku Jeleniej Góry oraz Zielonej Góry. Zielona Góra będzie miała bezpośrednie połączenie do kolejnego niemieckiego miasta (obok Frankfurtu nad Odrą i planowanego połączenia do Berlina). Tak samo Żary, skąd można od lat dojechać do Forst. Dzięki połączeniu do Jeleniej Góry poprawi się również dojazd niemieckich turystów w polskie Karkonosze".

Wychodzi więc na to, że jeżeli te informacje znajdą potwierdzenie w rozkładach jazdy, możliwe będzie dojechanie bezpośrednim połączeniem z Zielonej Góry do Goerlitz.

Całość artykułu na temat konferencji można znaleźć tutaj.

Nietypowa sytuacja na stacji

dodano: 2019-01-12 15:48:53, autor: Redakcja, źródło: Informacja własna

Dzisiaj na stacji miało miejsce nietypowe zdarzenie. Zdefektował SA 105 101, który miał udać się w podróż w relacji Zielona Góra Główna - Goerlitz odjazd o 13.44.Przeczytaj więcej...

PKS uruchamia połączenie do Warszawy

dodano: 2019-01-12 15:17:42, autor: Redakcja, źródło: Informacja własna

Brak porannego pociągu do Warszawy zachęcił do działania PKS w Zielonej Górze, który postanowił uruchomić bezpośrednie połączenie autobusowe.Przeczytaj więcej...