Uwaga!
Trwa aktualizacja i konserwacja serwisu

Czy będą bezpośrednie pociągi z Zielonej Góry do Goerlitz?

dodano: 2015-09-14 20:17:56, autor: Redakcja, źródło: kolejoweluzyce.eu

Już wkrótce wejdzie w życie nowy rozkład jazdy pociągów na sezon 2015/16. Według pojawiających się co jakiś czas "przecieków" możemy usłyszeć, że szykują się pewne zmiany.Jedna z takich zmian dotyczyć będzie pociągów z Zielonej Góry do Jeleniej Góry.

Portal kolejoweluzyce.eu w artkule pt. Szczyt w Poczdamie. Wracają pociągi do Drezna i Berlina, ale... opublikowanym 12 września informuje, że "11 września w Poczdamie odbył się polsko-niemiecki szczyt kolejowy, w którym wzięli udział m.in. szefowie spółek kolejowych oraz przedstawiciele ministerstw infrastruktury obu krajów. W trakcie jego trwania m.in. ratyfikowano umowę umożliwiającą wpuszczenie polskich pociągów do stacji przygranicznej. Oznacza to zielone światło dla pociągów Kolei Dolnośląskich na dworcu w Görlitz. - To dobra wiadomość dla mieszkańców zarówno Dolnego Śląska jak i Saksonii - tak skomentował doniesienia Piotr Rachwalski, prezes spółki.

Dalej portal informuje, że nie chodzi o jak podały niektóre media reaktywację zawieszonych w lutym 2015 roku bezpośrednich pociągów w relacji Drezno - Wrocław, tylko o umożliwienie wjazdu do Goerlitz polskich pociągów bez posiadania niemieckiej homologacji. W Goerlitz konieczna będzie przesiadka na pociągi podążające w głąb Niemiec.

W kolejnym akapicie możemy wyczytać, że "Ratyfikowanie dwustronnej umowy, to nie tylko połączenia do Wrocławia, ale także możliwość jazdy koleją z Görlitz w kierunku Jeleniej Góry oraz Zielonej Góry. Zielona Góra będzie miała bezpośrednie połączenie do kolejnego niemieckiego miasta (obok Frankfurtu nad Odrą i planowanego połączenia do Berlina). Tak samo Żary, skąd można od lat dojechać do Forst. Dzięki połączeniu do Jeleniej Góry poprawi się również dojazd niemieckich turystów w polskie Karkonosze".

Wychodzi więc na to, że jeżeli te informacje znajdą potwierdzenie w rozkładach jazdy, możliwe będzie dojechanie bezpośrednim połączeniem z Zielonej Góry do Goerlitz.

Całość artykułu na temat konferencji można znaleźć tutaj.

Z Zielonej Góry weekendowym pociągiem do Szklarskiej Poręby?

dodano: 2018-03-16 20:14:12, autor: Redakcja, źródło: Gazeta Wyborcza Zielona Góra

W tym roku woj. lubuskie dofinansuje spółkę Przewozy Regionalne kwotą 45,6 mln zł. Co interesujące dla mieszkańców Zielonej Góry, uruchomione zostaną nowe połączenia turystyczne - do Tuplic czy Łagowa na festiwal filmowy. Niewykluczone też, że z miasta dojedziemy pociągiem do Szklarskiej Poręby.Przeczytaj więcej...

Ciężarówka nie zmieściła się pod wiaduktem w Zielonej Górze. Spadły wielkie rury

dodano: 2018-03-15 13:51:59, autor: Redakcja, źródło: poscigi.pl

Jak informuje portal www.poscigi.pl w czwartek, 15 marca, pod wiaduktem na ul. Batorego kierowca pojazdu ciężarowego nie zauważył znaku i wjechał pod wiadukt uderzając ładunkiem. Rury, które przewoził na naczepie spadły na jezdnię.Przeczytaj więcej...

Aktualizacja galerii

dodano: 2018-03-10 18:42:00, autor: Redakcja, źródło: Informacja własna

Zapraszamy do galerii serwisu, gdzie pojawiła się aktualizacja. Dzisiaj tematami przewodnimi są rozbudowa przejścia po torami oraz okolice dworca przed rozpoczęciem prac przy budowie centrum przesiadkowego.Przeczytaj więcej...