Uwaga!
Trwa aktualizacja i konserwacja serwisu

Czy będą bezpośrednie pociągi z Zielonej Góry do Goerlitz?

dodano: 2015-09-14 20:17:56, autor: Redakcja, źródło: kolejoweluzyce.eu

Już wkrótce wejdzie w życie nowy rozkład jazdy pociągów na sezon 2015/16. Według pojawiających się co jakiś czas "przecieków" możemy usłyszeć, że szykują się pewne zmiany.Jedna z takich zmian dotyczyć będzie pociągów z Zielonej Góry do Jeleniej Góry.

Portal kolejoweluzyce.eu w artkule pt. Szczyt w Poczdamie. Wracają pociągi do Drezna i Berlina, ale... opublikowanym 12 września informuje, że "11 września w Poczdamie odbył się polsko-niemiecki szczyt kolejowy, w którym wzięli udział m.in. szefowie spółek kolejowych oraz przedstawiciele ministerstw infrastruktury obu krajów. W trakcie jego trwania m.in. ratyfikowano umowę umożliwiającą wpuszczenie polskich pociągów do stacji przygranicznej. Oznacza to zielone światło dla pociągów Kolei Dolnośląskich na dworcu w Görlitz. - To dobra wiadomość dla mieszkańców zarówno Dolnego Śląska jak i Saksonii - tak skomentował doniesienia Piotr Rachwalski, prezes spółki.

Dalej portal informuje, że nie chodzi o jak podały niektóre media reaktywację zawieszonych w lutym 2015 roku bezpośrednich pociągów w relacji Drezno - Wrocław, tylko o umożliwienie wjazdu do Goerlitz polskich pociągów bez posiadania niemieckiej homologacji. W Goerlitz konieczna będzie przesiadka na pociągi podążające w głąb Niemiec.

W kolejnym akapicie możemy wyczytać, że "Ratyfikowanie dwustronnej umowy, to nie tylko połączenia do Wrocławia, ale także możliwość jazdy koleją z Görlitz w kierunku Jeleniej Góry oraz Zielonej Góry. Zielona Góra będzie miała bezpośrednie połączenie do kolejnego niemieckiego miasta (obok Frankfurtu nad Odrą i planowanego połączenia do Berlina). Tak samo Żary, skąd można od lat dojechać do Forst. Dzięki połączeniu do Jeleniej Góry poprawi się również dojazd niemieckich turystów w polskie Karkonosze".

Wychodzi więc na to, że jeżeli te informacje znajdą potwierdzenie w rozkładach jazdy, możliwe będzie dojechanie bezpośrednim połączeniem z Zielonej Góry do Goerlitz.

Całość artykułu na temat konferencji można znaleźć tutaj.

Pociąg ze Szczecina zderzył się z ciężarówką

dodano: 2018-06-13 20:01:25, autor: Redakcja, źródło: rmf.fm

Wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Daleszewie w województwie zachodniopomorskim. Ciężarówka wjechała tam pod pociąg. Nie żyje jedna osoba. Według ostatnich informacji rannych jest 27 osób, w tym 7 dzieci. Na szczęście mają niegroźne obrażenia. Akcja ratunkowa zakończyła się dopiero przed godziną 17, ale na miejscu wciąż są służby. Jak informuje nasza reporterka, usuwanie skutków wypadku może potrwać nawet kilka dni.Przeczytaj więcej...

Zmiany w rozkładzie jazdy

dodano: 2018-06-06 09:39:57, autor: Redakcja, źródło: Informacja własna

10 czerwca 2018 roku wejdzie w życie kolejna korekta rozkładu jazdy pociągów.Przeczytaj więcej...